| |
Atur registrat Comparació de períodes 
Tots els municipis de la província de Girona
|
|  |
| Municipis, Tots |
2025, Setembre |
2026, Setembre |
Variació |
% 2025, Setembre |
% 2026, Setembre |
%Variació |
| 17001 - Agullana |
26 |
26 |
0 |
0,09% |
0,09% |
0,00% |
| 17002 - Aiguaviva |
17 |
19 |
2 |
0,06% |
0,07% |
11,76% |
| 17003 - Albanyà |
6 |
# |
# |
0,02% |
# |
# |
| 17004 - Albons |
25 |
22 |
-3 |
0,09% |
0,08% |
-12,00% |
| 17006 - Alp |
26 |
34 |
8 |
0,09% |
0,12% |
30,77% |
| 17007 - Amer |
75 |
72 |
-3 |
0,27% |
0,26% |
-4,00% |
| 17008 - Anglès |
210 |
242 |
32 |
0,75% |
0,86% |
15,24% |
| 17009 - Arbúcies |
262 |
277 |
15 |
0,94% |
0,99% |
5,73% |
| 17010 - Argelaguer |
12 |
13 |
1 |
0,04% |
0,05% |
8,33% |
| 17011 - Armentera, l' |
33 |
31 |
-2 |
0,12% |
0,11% |
-6,06% |
| 17012 - Avinyonet de Puigventós |
54 |
47 |
-7 |
0,19% |
0,17% |
-12,96% |
| 17015 - Banyoles |
649 |
653 |
4 |
2,32% |
2,33% |
0,62% |
| 17016 - Bàscara |
30 |
28 |
-2 |
0,11% |
0,10% |
-6,67% |
| 17013 - Begur |
64 |
65 |
1 |
0,23% |
0,23% |
1,56% |
| 17018 - Bellcaire d'Empordà |
16 |
16 |
0 |
0,06% |
0,06% |
0,00% |
| 17019 - Besalú |
66 |
72 |
6 |
0,24% |
0,26% |
9,09% |
| 17020 - Bescanó |
146 |
127 |
-19 |
0,52% |
0,45% |
-13,01% |
| 17021 - Beuda |
14 |
15 |
1 |
0,05% |
0,05% |
7,14% |
| 17022 - Bisbal d'Empordà, la |
444 |
467 |
23 |
1,59% |
1,67% |
5,18% |
| 17234 - Biure |
9 |
10 |
1 |
0,03% |
0,04% |
11,11% |
| 17023 - Blanes |
1.927 |
1.908 |
-19 |
6,89% |
6,81% |
-0,99% |
| 17029 - Boadella i les Escaules |
5 |
10 |
5 |
0,02% |
0,04% |
100,00% |
| 17024 - Bolvir |
6 |
5 |
-1 |
0,02% |
0,02% |
-16,67% |
| 17025 - Bordils |
77 |
61 |
-16 |
0,28% |
0,22% |
-20,78% |
| 17026 - Borrassà |
16 |
18 |
2 |
0,06% |
0,06% |
12,50% |
| 17027 - Breda |
182 |
155 |
-27 |
0,65% |
0,55% |
-14,84% |
| 17028 - Brunyola i Sant Martí Sapresa |
10 |
10 |
0 |
0,04% |
0,04% |
0,00% |
| 17031 - Cabanelles |
5 |
6 |
1 |
0,02% |
0,02% |
20,00% |
| 17030 - Cabanes |
24 |
27 |
3 |
0,09% |
0,10% |
12,50% |
| 17032 - Cadaqués |
28 |
31 |
3 |
0,10% |
0,11% |
10,71% |
| 17033 - Caldes de Malavella |
315 |
298 |
-17 |
1,13% |
1,06% |
-5,40% |
| 17034 - Calonge i Sant Antoni |
371 |
334 |
-37 |
1,33% |
1,19% |
-9,97% |
| 17035 - Camós |
20 |
14 |
-6 |
0,07% |
0,05% |
-30,00% |
| 17036 - Campdevànol |
96 |
93 |
-3 |
0,34% |
0,33% |
-3,12% |
| 17037 - Campelles |
# |
5 |
# |
# |
0,02% |
# |
| 17038 - Campllong |
7 |
10 |
3 |
0,03% |
0,04% |
42,86% |
| 17039 - Camprodon |
55 |
60 |
5 |
0,20% |
0,21% |
9,09% |
| 17040 - Canet d'Adri |
15 |
18 |
3 |
0,05% |
0,06% |
20,00% |
| 17041 - Cantallops |
13 |
11 |
-2 |
0,05% |
0,04% |
-15,38% |
| 17042 - Capmany |
19 |
14 |
-5 |
0,07% |
0,05% |
-26,32% |
| 17044 - Cassà de la Selva |
357 |
345 |
-12 |
1,28% |
1,23% |
-3,36% |
| 17048 - Castell d'Aro, Platja d'Aro i s'Agaró |
302 |
320 |
18 |
1,08% |
1,14% |
5,96% |
| 17046 - Castellfollit de la Roca |
31 |
32 |
1 |
0,11% |
0,11% |
3,23% |
| 17047 - Castelló d'Empúries |
413 |
412 |
-1 |
1,48% |
1,47% |
-0,24% |
| 17189 - Cellera de Ter, la |
71 |
66 |
-5 |
0,25% |
0,24% |
-7,04% |
| 17049 - Celrà |
156 |
149 |
-7 |
0,56% |
0,53% |
-4,49% |
| 17050 - Cervià de Ter |
24 |
22 |
-2 |
0,09% |
0,08% |
-8,33% |
| 17051 - Cistella |
12 |
11 |
-1 |
0,04% |
0,04% |
-8,33% |
| 17054 - Colera |
12 |
16 |
4 |
0,04% |
0,06% |
33,33% |
| 17055 - Colomers |
6 |
# |
# |
0,02% |
# |
# |
| 17057 - Corçà |
34 |
20 |
-14 |
0,12% |
0,07% |
-41,18% |
| 17056 - Cornellà del Terri |
55 |
58 |
3 |
0,20% |
0,21% |
5,45% |
| 17058 - Crespià |
10 |
8 |
-2 |
0,04% |
0,03% |
-20,00% |
| 17901 - Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura |
44 |
35 |
-9 |
0,16% |
0,12% |
-20,45% |
| 17060 - Darnius |
9 |
18 |
9 |
0,03% |
0,06% |
100,00% |
| 17061 - Das |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17062 - Escala, l' |
287 |
246 |
-41 |
1,03% |
0,88% |
-14,29% |
| 17063 - Espinelves |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17064 - Espolla |
7 |
10 |
3 |
0,03% |
0,04% |
42,86% |
| 17065 - Esponellà |
11 |
# |
# |
0,04% |
# |
# |
| 17005 - Far d'Empordà, el |
13 |
21 |
8 |
0,05% |
0,07% |
61,54% |
| 17066 - Figueres |
2.394 |
2.384 |
-10 |
8,56% |
8,50% |
-0,42% |
| 17067 - Flaçà |
39 |
32 |
-7 |
0,14% |
0,11% |
-17,95% |
| 17068 - Foixà |
7 |
# |
# |
0,03% |
# |
# |
| 17069 - Fontanals de Cerdanya |
5 |
6 |
1 |
0,02% |
0,02% |
20,00% |
| 17070 - Fontanilles |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17071 - Fontcoberta |
17 |
21 |
4 |
0,06% |
0,07% |
23,53% |
| 17902 - Forallac |
47 |
51 |
4 |
0,17% |
0,18% |
8,51% |
| 17073 - Fornells de la Selva |
54 |
47 |
-7 |
0,19% |
0,17% |
-12,96% |
| 17074 - Fortià |
22 |
20 |
-2 |
0,08% |
0,07% |
-9,09% |
| 17075 - Garrigàs |
14 |
13 |
-1 |
0,05% |
0,05% |
-7,14% |
| 17076 - Garrigoles |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17077 - Garriguella |
25 |
18 |
-7 |
0,09% |
0,06% |
-28,00% |
| 17078 - Ger |
8 |
8 |
0 |
0,03% |
0,03% |
0,00% |
| 17079 - Girona |
4.161 |
4.275 |
114 |
14,89% |
15,25% |
2,74% |
| 17080 - Gombrèn |
# |
6 |
# |
# |
0,02% |
# |
| 17081 - Gualta |
7 |
8 |
1 |
0,03% |
0,03% |
14,29% |
| 17082 - Guils de Cerdanya |
6 |
12 |
6 |
0,02% |
0,04% |
100,00% |
| 17083 - Hostalric |
178 |
167 |
-11 |
0,64% |
0,60% |
-6,18% |
| 17084 - Isòvol |
5 |
# |
# |
0,02% |
# |
# |
| 17085 - Jafre |
10 |
8 |
-2 |
0,04% |
0,03% |
-20,00% |
| 17086 - Jonquera, la |
121 |
114 |
-7 |
0,43% |
0,41% |
-5,79% |
| 17087 - Juià |
8 |
9 |
1 |
0,03% |
0,03% |
12,50% |
| 17088 - Lladó |
25 |
17 |
-8 |
0,09% |
0,06% |
-32,00% |
| 17089 - Llagostera |
398 |
390 |
-8 |
1,42% |
1,39% |
-2,01% |
| 17090 - Llambilles |
8 |
9 |
1 |
0,03% |
0,03% |
12,50% |
| 17091 - Llanars |
7 |
6 |
-1 |
0,03% |
0,02% |
-14,29% |
| 17092 - Llançà |
150 |
137 |
-13 |
0,54% |
0,49% |
-8,67% |
| 17093 - Llers |
30 |
35 |
5 |
0,11% |
0,12% |
16,67% |
| 17094 - Llívia |
30 |
31 |
1 |
0,11% |
0,11% |
3,33% |
| 17095 - Lloret de Mar |
1.090 |
1.117 |
27 |
3,90% |
3,98% |
2,48% |
| 17096 - Llosses, les |
5 |
5 |
0 |
0,02% |
0,02% |
0,00% |
| 17102 - Maçanet de Cabrenys |
30 |
19 |
-11 |
0,11% |
0,07% |
-36,67% |
| 17103 - Maçanet de la Selva |
500 |
437 |
-63 |
1,79% |
1,56% |
-12,60% |
| 17097 - Madremanya |
5 |
6 |
1 |
0,02% |
0,02% |
20,00% |
| 17098 - Maià de Montcal |
16 |
24 |
8 |
0,06% |
0,09% |
50,00% |
| 17100 - Masarac i Vilarnadal |
9 |
10 |
1 |
0,03% |
0,04% |
11,11% |
| 17101 - Massanes |
59 |
62 |
3 |
0,21% |
0,22% |
5,08% |
| 17099 - Meranges |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17105 - Mieres |
15 |
13 |
-2 |
0,05% |
0,05% |
-13,33% |
| 17106 - Mollet de Peralada |
7 |
6 |
-1 |
0,03% |
0,02% |
-14,29% |
| 17107 - Molló |
# |
5 |
# |
# |
0,02% |
# |
| 17109 - Montagut i Oix |
23 |
22 |
-1 |
0,08% |
0,08% |
-4,35% |
| 17110 - Mont-ras |
42 |
43 |
1 |
0,15% |
0,15% |
2,38% |
| 17111 - Navata |
27 |
23 |
-4 |
0,10% |
0,08% |
-14,81% |
| 17112 - Ogassa |
6 |
7 |
1 |
0,02% |
0,02% |
16,67% |
| 17114 - Olot |
1.245 |
1.379 |
134 |
4,45% |
4,92% |
10,76% |
| 17115 - Ordis |
6 |
10 |
4 |
0,02% |
0,04% |
66,67% |
| 17116 - Osor |
21 |
22 |
1 |
0,08% |
0,08% |
4,76% |
| 17117 - Palafrugell |
743 |
699 |
-44 |
2,66% |
2,49% |
-5,92% |
| 17118 - Palamós i Sant Joan |
526 |
538 |
12 |
1,88% |
1,92% |
2,28% |
| 17119 - Palau de Santa Eulàlia |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17121 - Palau-sator |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17120 - Palau-saverdera |
31 |
39 |
8 |
0,11% |
0,14% |
25,81% |
| 17123 - Palol de Revardit |
8 |
8 |
0 |
0,03% |
0,03% |
0,00% |
| 17124 - Pals |
34 |
38 |
4 |
0,12% |
0,14% |
11,76% |
| 17125 - Pardines |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17126 - Parlavà |
13 |
14 |
1 |
0,05% |
0,05% |
7,69% |
| 17128 - Pau |
13 |
13 |
0 |
0,05% |
0,05% |
0,00% |
| 17129 - Pedret i Marzà |
# |
5 |
# |
# |
0,02% |
# |
| 17130 - Pera, la |
10 |
14 |
4 |
0,04% |
0,05% |
40,00% |
| 17132 - Peralada |
47 |
40 |
-7 |
0,17% |
0,14% |
-14,89% |
| 17133 - Planes d'Hostoles, les |
36 |
39 |
3 |
0,13% |
0,14% |
8,33% |
| 17134 - Planoles |
11 |
11 |
0 |
0,04% |
0,04% |
0,00% |
| 17135 - Pont de Molins |
12 |
15 |
3 |
0,04% |
0,05% |
25,00% |
| 17136 - Pontós |
9 |
6 |
-3 |
0,03% |
0,02% |
-33,33% |
| 17137 - Porqueres |
96 |
113 |
17 |
0,34% |
0,40% |
17,71% |
| 17140 - Port de la Selva, el |
23 |
24 |
1 |
0,08% |
0,09% |
4,35% |
| 17138 - Portbou |
32 |
29 |
-3 |
0,11% |
0,10% |
-9,38% |
| 17139 - Preses, les |
49 |
43 |
-6 |
0,18% |
0,15% |
-12,24% |
| 17141 - Puigcerdà |
246 |
249 |
3 |
0,88% |
0,89% |
1,22% |
| 17142 - Quart |
117 |
101 |
-16 |
0,42% |
0,36% |
-13,68% |
| 17043 - Queralbs |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17143 - Rabós |
6 |
# |
# |
0,02% |
# |
# |
| 17144 - Regencós |
6 |
# |
# |
0,02% |
# |
# |
| 17145 - Ribes de Freser |
55 |
57 |
2 |
0,20% |
0,20% |
3,64% |
| 17146 - Riells i Viabrea |
262 |
260 |
-2 |
0,94% |
0,93% |
-0,76% |
| 17147 - Ripoll |
380 |
409 |
29 |
1,36% |
1,46% |
7,63% |
| 17148 - Riudarenes |
144 |
136 |
-8 |
0,52% |
0,49% |
-5,56% |
| 17149 - Riudaura |
12 |
10 |
-2 |
0,04% |
0,04% |
-16,67% |
| 17150 - Riudellots de la Selva |
41 |
59 |
18 |
0,15% |
0,21% |
43,90% |
| 17151 - Riumors |
# |
6 |
# |
# |
0,02% |
# |
| 17152 - Roses |
562 |
538 |
-24 |
2,01% |
1,92% |
-4,27% |
| 17153 - Rupià |
6 |
5 |
-1 |
0,02% |
0,02% |
-16,67% |
| 17154 - Sales de Llierca |
# |
6 |
# |
# |
0,02% |
# |
| 17155 - Salt |
1.779 |
1.838 |
59 |
6,36% |
6,56% |
3,32% |
| 17157 - Sant Andreu Salou |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17183 - Sant Aniol de Finestres |
9 |
8 |
-1 |
0,03% |
0,03% |
-11,11% |
| 17158 - Sant Climent Sescebes |
14 |
17 |
3 |
0,05% |
0,06% |
21,43% |
| 17159 - Sant Feliu de Buixalleu |
34 |
31 |
-3 |
0,12% |
0,11% |
-8,82% |
| 17160 - Sant Feliu de Guíxols |
755 |
810 |
55 |
2,70% |
2,89% |
7,28% |
| 17161 - Sant Feliu de Pallerols |
47 |
49 |
2 |
0,17% |
0,17% |
4,26% |
| 17162 - Sant Ferriol |
5 |
11 |
6 |
0,02% |
0,04% |
120,00% |
| 17163 - Sant Gregori |
83 |
73 |
-10 |
0,30% |
0,26% |
-12,05% |
| 17164 - Sant Hilari Sacalm |
192 |
202 |
10 |
0,69% |
0,72% |
5,21% |
| 17165 - Sant Jaume de Llierca |
32 |
22 |
-10 |
0,11% |
0,08% |
-31,25% |
| 17167 - Sant Joan de les Abadesses |
75 |
107 |
32 |
0,27% |
0,38% |
42,67% |
| 17168 - Sant Joan de Mollet |
8 |
5 |
-3 |
0,03% |
0,02% |
-37,50% |
| 17185 - Sant Joan les Fonts |
93 |
86 |
-7 |
0,33% |
0,31% |
-7,53% |
| 17166 - Sant Jordi Desvalls |
27 |
30 |
3 |
0,10% |
0,11% |
11,11% |
| 17169 - Sant Julià de Ramis |
100 |
103 |
3 |
0,36% |
0,37% |
3,00% |
| 17903 - Sant Julià del Llor i Bonmatí |
56 |
49 |
-7 |
0,20% |
0,17% |
-12,50% |
| 17171 - Sant Llorenç de la Muga |
8 |
8 |
0 |
0,03% |
0,03% |
0,00% |
| 17172 - Sant Martí de Llémena |
14 |
12 |
-2 |
0,05% |
0,04% |
-14,29% |
| 17173 - Sant Martí Vell |
7 |
6 |
-1 |
0,03% |
0,02% |
-14,29% |
| 17174 - Sant Miquel de Campmajor |
# |
5 |
# |
# |
0,02% |
# |
| 17175 - Sant Miquel de Fluvià |
52 |
44 |
-8 |
0,19% |
0,16% |
-15,38% |
| 17176 - Sant Mori |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17177 - Sant Pau de Seguries |
21 |
24 |
3 |
0,08% |
0,09% |
14,29% |
| 17178 - Sant Pere Pescador |
48 |
41 |
-7 |
0,17% |
0,15% |
-14,58% |
| 17180 - Santa Coloma de Farners |
506 |
466 |
-40 |
1,81% |
1,66% |
-7,91% |
| 17181 - Santa Cristina d'Aro |
142 |
142 |
0 |
0,51% |
0,51% |
0,00% |
| 17182 - Santa Llogaia d'Àlguema |
16 |
12 |
-4 |
0,06% |
0,04% |
-25,00% |
| 17184 - Santa Pau |
43 |
39 |
-4 |
0,15% |
0,14% |
-9,30% |
| 17186 - Sarrià de Ter |
150 |
148 |
-2 |
0,54% |
0,53% |
-1,33% |
| 17187 - Saus |
33 |
28 |
-5 |
0,12% |
0,10% |
-15,15% |
| 17188 - Selva de Mar, la |
6 |
6 |
0 |
0,02% |
0,02% |
0,00% |
| 17190 - Serinyà |
29 |
33 |
4 |
0,10% |
0,12% |
13,79% |
| 17191 - Serra de Daró |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17192 - Setcases |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17193 - Sils |
266 |
286 |
20 |
0,95% |
1,02% |
7,52% |
| 17052 - Siurana d'Empordà |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17194 - Susqueda |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17195 - Tallada d'Empordà, la |
7 |
7 |
0 |
0,03% |
0,02% |
0,00% |
| 17196 - Terrades |
12 |
10 |
-2 |
0,04% |
0,04% |
-16,67% |
| 17197 - Torrent |
8 |
6 |
-2 |
0,03% |
0,02% |
-25,00% |
| 17198 - Torroella de Fluvià |
20 |
21 |
1 |
0,07% |
0,07% |
5,00% |
| 17199 - Torroella de Montgrí |
290 |
292 |
2 |
1,04% |
1,04% |
0,69% |
| 17200 - Tortellà |
23 |
26 |
3 |
0,08% |
0,09% |
13,04% |
| 17201 - Toses |
# |
8 |
# |
# |
0,03% |
# |
| 17202 - Tossa de Mar |
88 |
111 |
23 |
0,31% |
0,40% |
26,14% |
| 17204 - Ullà |
28 |
26 |
-2 |
0,10% |
0,09% |
-7,14% |
| 17205 - Ullastret |
# |
6 |
# |
# |
0,02% |
# |
| 17203 - Ultramort |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17206 - Urús |
5 |
6 |
1 |
0,02% |
0,02% |
20,00% |
| 17014 - Vajol, la |
5 |
7 |
2 |
0,02% |
0,02% |
40,00% |
| 17208 - Vall de Bianya, la |
31 |
29 |
-2 |
0,11% |
0,10% |
-6,45% |
| 17207 - Vall d'en Bas, la |
57 |
70 |
13 |
0,20% |
0,25% |
22,81% |
| 17170 - Vallfogona de Ripollès |
10 |
8 |
-2 |
0,04% |
0,03% |
-20,00% |
| 17209 - Vall-llobrega |
32 |
33 |
1 |
0,11% |
0,12% |
3,12% |
| 17210 - Ventalló |
19 |
16 |
-3 |
0,07% |
0,06% |
-15,79% |
| 17211 - Verges |
24 |
27 |
3 |
0,09% |
0,10% |
12,50% |
| 17212 - Vidrà |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17213 - Vidreres |
386 |
354 |
-32 |
1,38% |
1,26% |
-8,29% |
| 17214 - Vilabertran |
14 |
17 |
3 |
0,05% |
0,06% |
21,43% |
| 17215 - Vilablareix |
78 |
72 |
-6 |
0,28% |
0,26% |
-7,69% |
| 17217 - Viladamat |
11 |
# |
# |
0,04% |
# |
# |
| 17216 - Viladasens |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17218 - Vilademuls |
27 |
31 |
4 |
0,10% |
0,11% |
14,81% |
| 17220 - Viladrau |
33 |
32 |
-1 |
0,12% |
0,11% |
-3,03% |
| 17221 - Vilafant |
175 |
160 |
-15 |
0,63% |
0,57% |
-8,57% |
| 17223 - Vilajuïga |
30 |
29 |
-1 |
0,11% |
0,10% |
-3,33% |
| 17224 - Vilallonga de Ter |
13 |
9 |
-4 |
0,05% |
0,03% |
-30,77% |
| 17225 - Vilamacolum |
9 |
9 |
0 |
0,03% |
0,03% |
0,00% |
| 17226 - Vilamalla |
30 |
21 |
-9 |
0,11% |
0,07% |
-30,00% |
| 17227 - Vilamaniscle |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17228 - Vilanant |
6 |
9 |
3 |
0,02% |
0,03% |
50,00% |
| 17230 - Vila-sacra |
21 |
12 |
-9 |
0,08% |
0,04% |
-42,86% |
| 17222 - Vilaür |
5 |
# |
# |
0,02% |
# |
# |
| 17233 - Vilobí d'Onyar |
76 |
87 |
11 |
0,27% |
0,31% |
14,47% |
| 17232 - Vilopriu |
5 |
# |
# |
0,02% |
# |
# |
| TOTAL |
27.952 |
28.032 |
80 |
100,00% |
100,00% |
0,29% |
|
|