| |
Atur registrat estrangers Comparació de períodes 
Tots els municipis de la província de Girona
|
|  |
| Municipis, Tots |
2025, Setembre |
2026, Setembre |
Variació |
% 2025, Setembre |
% 2026, Setembre |
%Variació |
| 17001 - Agullana |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17002 - Aiguaviva |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17003 - Albanyà |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17004 - Albons |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17006 - Alp |
# |
10 |
# |
# |
0,14% |
# |
| 17007 - Amer |
16 |
16 |
0 |
0,24% |
0,22% |
0,00% |
| 17008 - Anglès |
63 |
68 |
5 |
0,95% |
0,92% |
7,94% |
| 17009 - Arbúcies |
74 |
76 |
2 |
1,11% |
1,03% |
2,70% |
| 17010 - Argelaguer |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17011 - Armentera, l' |
7 |
# |
# |
0,11% |
# |
# |
| 17012 - Avinyonet de Puigventós |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17015 - Banyoles |
195 |
206 |
11 |
2,94% |
2,80% |
5,64% |
| 17016 - Bàscara |
5 |
6 |
1 |
0,08% |
0,08% |
20,00% |
| 17013 - Begur |
# |
11 |
# |
# |
0,15% |
# |
| 17018 - Bellcaire d'Empordà |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17019 - Besalú |
# |
10 |
# |
# |
0,14% |
# |
| 17020 - Bescanó |
18 |
13 |
-5 |
0,27% |
0,18% |
-27,78% |
| 17021 - Beuda |
0 |
ND |
ND |
0,00% |
ND |
ND |
| 17022 - Bisbal d'Empordà, la |
119 |
159 |
40 |
1,79% |
2,16% |
33,61% |
| 17234 - Biure |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17023 - Blanes |
359 |
409 |
50 |
5,40% |
5,56% |
13,93% |
| 17029 - Boadella i les Escaules |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17024 - Bolvir |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17025 - Bordils |
32 |
21 |
-11 |
0,48% |
0,29% |
-34,38% |
| 17026 - Borrassà |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17027 - Breda |
19 |
18 |
-1 |
0,29% |
0,24% |
-5,26% |
| 17028 - Brunyola i Sant Martí Sapresa |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17031 - Cabanelles |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17030 - Cabanes |
# |
7 |
# |
# |
0,10% |
# |
| 17032 - Cadaqués |
9 |
8 |
-1 |
0,14% |
0,11% |
-11,11% |
| 17033 - Caldes de Malavella |
22 |
25 |
3 |
0,33% |
0,34% |
13,64% |
| 17034 - Calonge i Sant Antoni |
65 |
78 |
13 |
0,98% |
1,06% |
20,00% |
| 17035 - Camós |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17036 - Campdevànol |
6 |
8 |
2 |
0,09% |
0,11% |
33,33% |
| 17037 - Campelles |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17038 - Campllong |
0 |
ND |
ND |
0,00% |
ND |
ND |
| 17039 - Camprodon |
10 |
15 |
5 |
0,15% |
0,20% |
50,00% |
| 17040 - Canet d'Adri |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17041 - Cantallops |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17042 - Capmany |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17044 - Cassà de la Selva |
86 |
84 |
-2 |
1,29% |
1,14% |
-2,33% |
| 17048 - Castell d'Aro, Platja d'Aro i s'Agaró |
71 |
82 |
11 |
1,07% |
1,11% |
15,49% |
| 17046 - Castellfollit de la Roca |
5 |
9 |
4 |
0,08% |
0,12% |
80,00% |
| 17047 - Castelló d'Empúries |
219 |
202 |
-17 |
3,30% |
2,75% |
-7,76% |
| 17189 - Cellera de Ter, la |
10 |
7 |
-3 |
0,15% |
0,10% |
-30,00% |
| 17049 - Celrà |
59 |
43 |
-16 |
0,89% |
0,58% |
-27,12% |
| 17050 - Cervià de Ter |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17051 - Cistella |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17054 - Colera |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17055 - Colomers |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17057 - Corçà |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17056 - Cornellà del Terri |
5 |
11 |
6 |
0,08% |
0,15% |
120,00% |
| 17058 - Crespià |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17901 - Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17060 - Darnius |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17061 - Das |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17062 - Escala, l' |
48 |
52 |
4 |
0,72% |
0,71% |
8,33% |
| 17063 - Espinelves |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17064 - Espolla |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17065 - Esponellà |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17005 - Far d'Empordà, el |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17066 - Figueres |
720 |
802 |
82 |
10,84% |
10,90% |
11,39% |
| 17067 - Flaçà |
15 |
7 |
-8 |
0,23% |
0,10% |
-53,33% |
| 17068 - Foixà |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17069 - Fontanals de Cerdanya |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17070 - Fontanilles |
0 |
ND |
ND |
0,00% |
ND |
ND |
| 17071 - Fontcoberta |
0 |
ND |
ND |
0,00% |
ND |
ND |
| 17902 - Forallac |
10 |
7 |
-3 |
0,15% |
0,10% |
-30,00% |
| 17073 - Fornells de la Selva |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17074 - Fortià |
5 |
5 |
0 |
0,08% |
0,07% |
0,00% |
| 17075 - Garrigàs |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17076 - Garrigoles |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17077 - Garriguella |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17078 - Ger |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17079 - Girona |
1.045 |
1.182 |
137 |
15,73% |
16,07% |
13,11% |
| 17080 - Gombrèn |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17081 - Gualta |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17082 - Guils de Cerdanya |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17083 - Hostalric |
16 |
27 |
11 |
0,24% |
0,37% |
68,75% |
| 17084 - Isòvol |
0 |
ND |
ND |
0,00% |
ND |
ND |
| 17085 - Jafre |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17086 - Jonquera, la |
62 |
56 |
-6 |
0,93% |
0,76% |
-9,68% |
| 17087 - Juià |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17088 - Lladó |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17089 - Llagostera |
103 |
102 |
-1 |
1,55% |
1,39% |
-0,97% |
| 17090 - Llambilles |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17091 - Llanars |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17092 - Llançà |
28 |
19 |
-9 |
0,42% |
0,26% |
-32,14% |
| 17093 - Llers |
9 |
12 |
3 |
0,14% |
0,16% |
33,33% |
| 17094 - Llívia |
5 |
6 |
1 |
0,08% |
0,08% |
20,00% |
| 17095 - Lloret de Mar |
346 |
386 |
40 |
5,21% |
5,25% |
11,56% |
| 17096 - Llosses, les |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17102 - Maçanet de Cabrenys |
8 |
# |
# |
0,12% |
# |
# |
| 17103 - Maçanet de la Selva |
51 |
47 |
-4 |
0,77% |
0,64% |
-7,84% |
| 17097 - Madremanya |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17098 - Maià de Montcal |
# |
5 |
# |
# |
0,07% |
# |
| 17100 - Masarac i Vilarnadal |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17101 - Massanes |
5 |
# |
# |
0,08% |
# |
# |
| 17099 - Meranges |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17105 - Mieres |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17106 - Mollet de Peralada |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17107 - Molló |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17109 - Montagut i Oix |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17110 - Mont-ras |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17111 - Navata |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17112 - Ogassa |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17114 - Olot |
348 |
468 |
120 |
5,24% |
6,36% |
34,48% |
| 17115 - Ordis |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17116 - Osor |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17117 - Palafrugell |
231 |
230 |
-1 |
3,48% |
3,13% |
-0,43% |
| 17118 - Palamós |
83 |
98 |
15 |
1,25% |
1,33% |
18,07% |
| 17119 - Palau de Santa Eulàlia |
0 |
ND |
ND |
0,00% |
ND |
ND |
| 17121 - Palau-sator |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17120 - Palau-saverdera |
7 |
9 |
2 |
0,11% |
0,12% |
28,57% |
| 17123 - Palol de Revardit |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17124 - Pals |
# |
5 |
# |
# |
0,07% |
# |
| 17125 - Pardines |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17126 - Parlavà |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17128 - Pau |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17129 - Pedret i Marzà |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17130 - Pera, la |
# |
7 |
# |
# |
0,10% |
# |
| 17132 - Peralada |
# |
5 |
# |
# |
0,07% |
# |
| 17133 - Planes d'Hostoles, les |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17134 - Planoles |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17135 - Pont de Molins |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17136 - Pontós |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17137 - Porqueres |
5 |
11 |
6 |
0,08% |
0,15% |
120,00% |
| 17140 - Port de la Selva, el |
6 |
# |
# |
0,09% |
# |
# |
| 17138 - Portbou |
6 |
5 |
-1 |
0,09% |
0,07% |
-16,67% |
| 17139 - Preses, les |
# |
8 |
# |
# |
0,11% |
# |
| 17141 - Puigcerdà |
62 |
52 |
-10 |
0,93% |
0,71% |
-16,13% |
| 17142 - Quart |
13 |
15 |
2 |
0,20% |
0,20% |
15,38% |
| 17043 - Queralbs |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17143 - Rabós |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17144 - Regencós |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17145 - Ribes de Freser |
7 |
13 |
6 |
0,11% |
0,18% |
85,71% |
| 17146 - Riells i Viabrea |
18 |
18 |
0 |
0,27% |
0,24% |
0,00% |
| 17147 - Ripoll |
98 |
134 |
36 |
1,48% |
1,82% |
36,73% |
| 17148 - Riudarenes |
11 |
10 |
-1 |
0,17% |
0,14% |
-9,09% |
| 17149 - Riudaura |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17150 - Riudellots de la Selva |
9 |
17 |
8 |
0,14% |
0,23% |
88,89% |
| 17151 - Riumors |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17152 - Roses |
161 |
150 |
-11 |
2,42% |
2,04% |
-6,83% |
| 17153 - Rupià |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17154 - Sales de Llierca |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17155 - Salt |
789 |
894 |
105 |
11,88% |
12,16% |
13,31% |
| 17157 - Sant Andreu Salou |
0 |
ND |
ND |
0,00% |
ND |
ND |
| 17183 - Sant Aniol de Finestres |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17158 - Sant Climent Sescebes |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17159 - Sant Feliu de Buixalleu |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17160 - Sant Feliu de Guíxols |
131 |
185 |
54 |
1,97% |
2,52% |
41,22% |
| 17161 - Sant Feliu de Pallerols |
8 |
12 |
4 |
0,12% |
0,16% |
50,00% |
| 17162 - Sant Ferriol |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17163 - Sant Gregori |
10 |
13 |
3 |
0,15% |
0,18% |
30,00% |
| 17164 - Sant Hilari Sacalm |
44 |
46 |
2 |
0,66% |
0,63% |
4,55% |
| 17165 - Sant Jaume de Llierca |
5 |
# |
# |
0,08% |
# |
# |
| 17167 - Sant Joan de les Abadesses |
15 |
21 |
6 |
0,23% |
0,29% |
40,00% |
| 17168 - Sant Joan de Mollet |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17185 - Sant Joan les Fonts |
16 |
9 |
-7 |
0,24% |
0,12% |
-43,75% |
| 17166 - Sant Jordi Desvalls |
# |
6 |
# |
# |
0,08% |
# |
| 17169 - Sant Julià de Ramis |
16 |
15 |
-1 |
0,24% |
0,20% |
-6,25% |
| 17903 - Sant Julià del Llor i Bonmatí |
6 |
5 |
-1 |
0,09% |
0,07% |
-16,67% |
| 17171 - Sant Llorenç de la Muga |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17172 - Sant Martí de Llémena |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17173 - Sant Martí Vell |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17174 - Sant Miquel de Campmajor |
0 |
ND |
ND |
0,00% |
ND |
ND |
| 17175 - Sant Miquel de Fluvià |
5 |
# |
# |
0,08% |
# |
# |
| 17176 - Sant Mori |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17177 - Sant Pau de Seguries |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17178 - Sant Pere Pescador |
14 |
10 |
-4 |
0,21% |
0,14% |
-28,57% |
| 17180 - Santa Coloma de Farners |
140 |
124 |
-16 |
2,11% |
1,69% |
-11,43% |
| 17181 - Santa Cristina d'Aro |
14 |
16 |
2 |
0,21% |
0,22% |
14,29% |
| 17182 - Santa Llogaia d'Àlguema |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17184 - Santa Pau |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17186 - Sarrià de Ter |
15 |
21 |
6 |
0,23% |
0,29% |
40,00% |
| 17187 - Saus |
7 |
9 |
2 |
0,11% |
0,12% |
28,57% |
| 17188 - Selva de Mar, la |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17190 - Serinyà |
# |
8 |
# |
# |
0,11% |
# |
| 17191 - Serra de Daró |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17192 - Setcases |
0 |
ND |
ND |
0,00% |
ND |
ND |
| 17193 - Sils |
17 |
24 |
7 |
0,26% |
0,33% |
41,18% |
| 17052 - Siurana d'Empordà |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17194 - Susqueda |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17195 - Tallada d'Empordà, la |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17196 - Terrades |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17197 - Torrent |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17198 - Torroella de Fluvià |
5 |
6 |
1 |
0,08% |
0,08% |
20,00% |
| 17199 - Torroella de Montgrí |
64 |
66 |
2 |
0,96% |
0,90% |
3,12% |
| 17200 - Tortellà |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17201 - Toses |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17202 - Tossa de Mar |
21 |
33 |
12 |
0,32% |
0,45% |
57,14% |
| 17204 - Ullà |
7 |
8 |
1 |
0,11% |
0,11% |
14,29% |
| 17205 - Ullastret |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
ERR |
| 17203 - Ultramort |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17206 - Urús |
0 |
ND |
ND |
0,00% |
ND |
ND |
| 17014 - Vajol, la |
0 |
ND |
ND |
0,00% |
ND |
ND |
| 17208 - Vall de Bianya, la |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17207 - Vall d'en Bas, la |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17170 - Vallfogona de Ripollès |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17209 - Vall-llobrega |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17210 - Ventalló |
5 |
6 |
1 |
0,08% |
0,08% |
20,00% |
| 17211 - Verges |
5 |
5 |
0 |
0,08% |
0,07% |
0,00% |
| 17212 - Vidrà |
0 |
ND |
ND |
0,00% |
ND |
ND |
| 17213 - Vidreres |
61 |
52 |
-9 |
0,92% |
0,71% |
-14,75% |
| 17214 - Vilabertran |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17215 - Vilablareix |
# |
8 |
# |
# |
0,11% |
# |
| 17217 - Viladamat |
# |
0 |
# |
# |
0,00% |
# |
| 17216 - Viladasens |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17218 - Vilademuls |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17220 - Viladrau |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17221 - Vilafant |
13 |
7 |
-6 |
0,20% |
0,10% |
-46,15% |
| 17223 - Vilajuïga |
# |
7 |
# |
# |
0,10% |
# |
| 17224 - Vilallonga de Ter |
5 |
5 |
0 |
0,08% |
0,07% |
0,00% |
| 17225 - Vilamacolum |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17226 - Vilamalla |
7 |
# |
# |
0,11% |
# |
# |
| 17227 - Vilamaniscle |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17228 - Vilanant |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17230 - Vila-sacra |
# |
# |
# |
# |
# |
# |
| 17222 - Vilaür |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| 17233 - Vilobí d'Onyar |
6 |
12 |
6 |
0,09% |
0,16% |
100,00% |
| 17232 - Vilopriu |
0 |
0 |
0 |
0,00% |
0,00% |
ERR |
| TOTAL |
6.642 |
7.355 |
713 |
100,00% |
100,00% |
10,73% |
|
|